تولید محتوا اصولی کلید موفقیت وبسایت شما!

ما آدم ها معمولا اونقدر بی حوصله ایم که دیگه حتی حاضر نیستیم یک پاراگراف رو بخونیم مخصوصا اگر که متن قوی و یا نکته ی جذابی نداشته باشه که ما رو ترغیب کنه به خوندن.به همین خاطر این خیلی مهمه که تو هر زمینه ای که با افراد سر و کار داریم از ترفندایی استفاده کنیم که مخاطبمون مشتاق باشه بیشتر درباره ی ما یا خدماتمون بدونه نه که کاری کنیم اونا بی حوصله شن و توجهشون به موضوع رو از دست بدن.

به خاطر همین موضوعه که متخصصای تولید محتوا بوجود اومدن تا مخاطبمون رو از دست ندیم.

آیا تولید محتوا اهمیت داره؟

این حقیقت که 76 درصد از شرکت ها و کسب و کارها سرمایه گذاریشون رو توی بازاریابی محتوا در آینده ای نه چندان دور افزایش میدن باعث میشه که درک ما از اهمیت تولید محتوا رو بالا ببره.

 حالا سوال اصلی اینجاس که آیا تولید محتوای وب سایت شما توی مسیر درستی قرار داره؟؟

تولید محتوا سایت چیه؟

به مطلبی که توی وبسایتمون قرار میدیم تا پیامی رو انتقال بده تولید محتوا سایت گفته میشه. ساده تر بخوایم بگیم هر مطلبی که توی اینترنت میخونیم(هر سایتی میتونه باشه مثل ویکی پدیا)یا هر محصولی که میبینیم(سایت های فروشگاهی مثل آمازون) نوعی محتوا محسوب میشن که یک کارشناس تولید محتوا اونارو به وجود آورده. محتوا سازی رو میشه نوعی از تبلیغات به شمار آورد. وقتی که یک محتوای تبلیغاتی ساخته میشه یکی از اصلی ترین چیزهایی که توش رعایت میشه این هست که با آگاهی به نیاز و دغدغه ی مخاطب بوجود اومده باشه. تولید محتوا وبسایت هم نوعی تبلیغ برای کسب و کاره.

تبلیغات یا تولید محتوا؟

ما هدفمون از محتوا سازی این هست که کاربری که وارد وبسایتمون شده رو جذب کنیم و اعتمادشو جلب کنیم تا به این نتیجه برسه که خدماتی که کسب و کار ما بهش ارائه میده ارزش و اعتبار اینو داره که بخواد برای داشتنش هزینه ای بپردازه. پس ما می تونیم از اصول تبلیغات استفاده کنیم تا مخاطب بیشتری  رو به سایتمون بیاریم و اون ها رو به مشتری تبدیل کنیم.

به چند مورد از این اصول میپردازیم:

  • وقتی محتوایی تولید کردیم که برای گروه خاصی از افراد باشه اما باعث بشه که نظر بقیه ی افراد رو هم جلب کنه یعنی ما یک محتوای قوی و جذاب تولید کردیم.
  • محتوا باید پاسخگوی نیازهای مخاطبمون باشه و این حس رو به کاربر منتقل کنه که ما به دغدغه ها و خواسته هاش آگاهیم و با خدماتمون سعی در رفع اون داریم.
  • وقتی که می خوایم محتوایی رو توی سایتمون بذاریم باید جوری باشه که کنجکاوی مخاطب رو تحریک کنه و طالب اطلاعات بیشتر باشه و به بررسی بیشتر موضوع بپردازه که درنهایت باعث میشه بیشتر توی سایتمون بمونه و مطالب بیشتری از سایتمون رو بخونه.
  • ما توی تولید محتوا باید خلاق باشیم و کسب و کارمونو خلاقانه به مخاطب ارائه بدیم چون که توجه بیشتری جلب می کنه تا اینکه بخوایم اونو بدیهی بیان کنیم.اما باید به این نکته هم توجه داشته باشیم که کاربر رو از مسیر اصلی هدفمون خارج نکنیم که به حاشیه بره و علاقشو به مطلب از دست بده و یا اصلا فراموش کنه که موضوع اصلی مطلب راجع به چی بود.
  • محتوا رو میتونیم با تصاویر و ویدیو جذابتر کنیم.

رابطه ی سئو و تولید محتوا!

سئو(لینک) تاکید زیادی روی محتوا سازی داره چون که هرچی محتوای قوی تری که متناسب با قوانین سئو هس توی وبسایت قرار بگیره رتبه ی سایت به طرز چشمگیری ارتقا پیدا می کنه. پس تولید محتوا فقط این نیست که یک مطلب نوشته بشه برای پر کردن سایت. بلکه باید یک متن اصولی باشه که نه تنها به جذابیت سایتمون اضافه کنه بلکه به سئوی سایت  هم کمک کنه و توی نتایج بهتر موتورهای جستجو قرار بگیره. به همین دلیله که اسکوپ افراد متخصص خودشو توی زمینه ی محتوا سازی بهت پیشنهاد میکنه.

مختصر نویسی یعنی چی؟

اینکه بخوایم فکر کنیم هرچی یک مطلب طولانی تر باشه پس ارزش بیشتری هم داره فقط باعث میشه مخاطبمون رو از دست بدیم.کارشناسای گروه اسکوپ نهایت تلاششون بر اینه که کوتاه ترین محتوا با نهایت جذابیت رو تولید کنه که نه حوصله ی مخاطب رو سر ببره و در عین حال اون رو تبدیل به مشتری کنه.

فعالیت روزانه

تولید محتوا باید همیشگی باشه یعنی وبسایت شما هر روزه باید با محتواهایی که به روزن و به نوعی ترند محسوب میشن آپدیت بشه.اگر نخواید هر روزه سایتتون رو آپدیت کنید باعث میشه که به مرور دیگه توی صفحه ی اول نتیجه ی موتور جستجو نیاد و بازدیدکننده ها سایتتون رو  فراموش کنن. این نکته ای هست که برای داشتن یه سئوی خوب و رتبه ی بهتر توی نتایج جستجو امری ضروریه.

شما قراره که با کارشناس تولید محتوای سایتتون یه رابطه ی همیشگی داشته باشید پس چه بهتر که با انتخاب گروه اسکوپ این روند رو جذابتر کنید.

نتیحه

انتظار میره که کسب‌وکارها محتوایی بدون مطالب آسیب زا به فضای مجازی تولید کنن. محتوای ارزشمندی ارائه بدن، که به حفظ رابطه ی طولانی‌تر با مخاطباشون کمک کنه.

پس هر وبسایتی به تنهایی کارآمد و درآمدزا نیست. بلکه باید محتوایی داشته باشه که هم از اصول سئو(لینک) برای داشتن رتبه ی بهتر توی موتور جستجو پیروی کنه هم از اصول تبلیغات برای جذب بیشتر کاربر که این موضوع به سئوی سایت هم کمک زیادی میکنه.

 اگر که می خوایید وبسایتتون کسب و کار شما رو رونق بده فقط کافیه از گروه اسکوپ درخواست همکاری داشته باشین تا ما شما رو توی مسیر رشد قرار بدیم.(لینک)