تولید محتوای اینستاگرام رو اصولی انجام بده

تولید محتوا اینستاگرام گروه اسکوپ-scope group

اهمیت تولید محتوا اینستاگرام

وقتی که از اینستاگرام برای رشد کسب و کارتون استفاده می کنید، جذب مخاطبی که درگیر و وفادار به برند شماست ضروریه.چطور می تونید مطمئن باشید که مخاطب با پست های شما ارتباط برقرار میکنه و به شما کمک میکنه تا به عنوان یک برند توی اینستاگرام رشد کنید؟ سه کلمه: محتوای اینستاگرام باکیفیت.

این محتوای باکیفیت چطوری بوجود میاد؟

رازش درک مخاطبا، سنجش رفتارشون، و پیدا کردن راه‌های جدید برای خدمت به اولویت هاشون با تولید محتوای منحصر به فرد و متنوعه.

اینستاگرام یکی از بهترین پلتفرم های شبکه های اجتماعی برای بازاریاباست.

اینستاگرام روزانه ۵۰۰ میلیون کاربر داره. بخش سخت ماجرا اینه که راهی برای بیشتر دیده شدن کسب و کارتون از بین هزاران کسب و کار دیگه و متمایز کردن شما از رقیباتون پیدا کنید.

 اینجاست که اهمیت تولید محتوا مشخص میشه. امروزه تولید محتوا اینستاگرام بسیار مهمه، مخصوصا زمانی که بخوایم از این طریق کسب و کارمون رو رشد بدیم. اگر می خواید کسب و کارتون رو با اینستاگرام توسعه بدید، تولید محتوای با کیفیت و جذاب بیشتر از چیزی که تصور می کنید مهمه.

محتوای اینستاگرام باکیفیت بهترین راه برای متمایز شدنتون با رقیباتون هست. همینطور باعث میشه که بیشتر شناخته بشید و با افزایش تعداد مخاطباتون طبیعتا فروش بیشتری هم خواهید داشت.

تولید محتوا اینستاگرام هنریه که نیاز به تعامل مداوم با فالوورها داره. این کار با ایجاد ترکیبی عالی از محتوای بصری جذاب و محتوای نوشتاری شروع میشه.

تولید محتوای نوشتاری

در حالی که اینستاگرام یک پلتفرم بصریه، کلمات شما به همون اندازه مهم هستند!

یکی از مهمترین جنبه های وبلاگ نویسی و خالق بودن اینه که همیشه تعداد مخاطب رو افزایش بدیم.

داستانتون رو بگید

داستانتون رو میتونید با جواب دادن به مجموعه ای از سوال ها که افراد رو بیشتر با شما آشنا میکنه بنویسید.مثل:

  • چه کسی: بزرگترین حامی شما در کسب و کارتون چه کسی بوده؟ چه کسی به شما الهام میده؟ با چه کسایی کار میکنید؟
  • چه: چه زمانی کار یا استراحت میکنید؟ چه موانعی رو پشت سر گذاشتید؟ دست آوردهاتون چه چیزهایی هستند؟
  • کجا: کجا کار می کنید؟ کجا اوقات فراغتتون رو میگذرونید؟
  • چرا: چرا کسب و کارتون رو راه اندازی کردید؟

به اشتراک گذاشتن اطلاعات باعث میشن که مخاطب با شما رابطه ی نزدیکی بیشتری داشته باشه و احساس کنه جزئی از شما و برندتونه و فرقی بینتون نیست و مثل دو تا دوست به همدیگه کمک میکنید.

نکته ای که وجود داره اینه که  تولیدمحتوا اینستاگرام توی همین اصل خلاصه نمیشه به همین خاطره که گروه اسکوپ متخصص تولید محتوا داره که با همه ی اصول آشناست و آماده ی شروع همکاری با شماست.

تولید محتوای بصری

تولید محتوا بصری اینستاگرام-scope group

اگر زمان یا منابع لازم برای گرفتن عکس های اینستاگرامتون رو ندارید، نگران نباشید! راه‌های زیادی برای تولید یک تصویر جذاب با زیبایی‌شناسی جالب وجود داره. حتی اگر فکر میکنید که کسب و کارتون پتانسیل اینکه بشه ازش محتوای بصری جذابی بوجود آورد رو نداره بهتره که بدونید گروه اسکوپ هرچیز غیرممکنی رو ممکن میکنه.

انواع محتوای بصری شامل عکس, ویدیو, ریلز و… میشه.

برای اینکه به طور موثر از قدرت محتوای بصری توی اینستاگرام استفاده کنیم انواع محتوایی که می‌تونند به شما کمک کنند رو آوردیم:

  • محصول:  عکس‌ها، ویدیوها یا داستان‌هایی که محصول، خدمات یا مکانی رو نشون میدن که شما در حال فروششون هستید.
  • برند: این محتوای بصریه که برای افزایش آگاهی از برندتون با برجسته کردن داستان، فرهنگ و سایر فرآیندهای مرتبط با برندتون ایجاد شده.
  • آموزش: افراد هر روز دنبال این هستن که چیز جدیدی یاد بگیرن. آموزش‌ها یکی از محبوب‌ترین نوع ایجاد محتوای بصریه، چون که چیز با ارزش و آموزنده رو توی قالب جذاب و سرگرم کننده ای در اختیار مخاطب قرار میده.
  • نکات / مشاوره: ارسال نکات و انواع دیگه ی مشاوره های مرتبط با تخصص شما به تقویت تصویر شما به عنوان یک منبع معتبر کمک میکنه.
  • فهرست: مخاطب همیشه دنبال لیست هایی میگرده که در عین اینکه مختصر نوشته شده کامل هم هستند. همیشه یک یا دو تا لیست رو به محتواتون اضافه کنید.
  • داستان‌های پشت صحنه: تصویری از چیزی که توی کسب و کارتون میگذره به مردم نشون بدید و اجازه بدید تا مخاطبا تیمتون رو بشناسن تا بدونن که شما برندی هستید که از جو صمیمی ای برخوردارید و خوشحال میشید که اون ها رو هم به جمع خودتون راه بدین تا از داستان هاتون با خبر باشن.

یکی از نکاتی که برای زیبایی و حرفه ای نشون دادن کسب و کار بسیار مهمه داشتن تم برای پروفایل کسب و کاره. میتونید توی مقاله ی طراحی قالب اینستاگرام باهاش آشنا بشید و درصورت نیاز درخواستتون رو به ما بدید.

نتیجه:

گروه اسکوپ خلاصه ای از اون چیزی که در رابطه با تولید محتوا اینستاگرام انجام میده رو برای شما توی این مقاله شرح داد تا بتونید با دید بازتر و در کمال اعتماد انتخاب کنید و کسب و کارتون رو به یک برند شناخته شده توی دنیای آنلاین تبدیل کنید.