لوگو خیلی مهمه!!!

logo design in shiraz

طراحی لوگو حرفه‌ای در شیراز

تصور کنید که شما مدیریت مک دونالد رو برعهده دارید و میخواید که یک لوگو مناسب برای برندتون انتخاب کنید. از بین دو تا گزینه ای که براتون گذاشته شده کدوم رو انتخاب میکنید؟

لوگو قدیمی و جدید مک دونالد-scope group

برای هر دو تا لوگو میشه استدلال های خوبی آورد. برای مثال، اگر سمت راستی رو انتخاب کردید، ممکنه که استدلالتون این بوده که مشتریاتون طرح های ساده رو ترجیح میدن و بیشتر جذب اون ها میشن. اگر سمت چپی رو انتخاب کردید، ممکنه نظرتون بر این بوده که طرحی داشته باشید که سادگی لوگو سمت راست رو داشته باشه و در عین حال افرادی که طرح های کمی شلوغ رو دوست دارن رو هم به خودش جذب کنه.

قدرت یک لوگوی خوب

به برندهای معروفی مثل اپل, نایکی, استارباکس و… فکر کنید. اولین چیزی که از هرکدوم به ذهن اکثر افراد میرسه تداعی لوگو اون‌هاست: سیب گاز زده, یک تیک, پری دریایی و…

متمایز کردن برندتون از رقبا برای بقای کسب و کار بسیار مهمه. برداشت اولیه تاثیر بسیار مهمی روی مخاطب داره. مخاطب براساس اولین برداشتی که از کسب و کارتون داره شمارو قضاوت میکنه و تصمیم میگیره که مشتری شما بشه و یا اینکه به رقیباتون روی بیاره. مخاطب درباره ی اینکه آیا شما قابل اعتماد برای انتخاب هستید سریع قضاوت میکنه. اگر تصویر حرفه ای از خودتون به نمایش نذارید در نتیجه مشتریاتون رو از دست میدین و اون ها رو به سمت رقباتون راهنمایی میکنید.

دلایل برای داشتن لوگوی خوب:

جلب توجه

یک لوگو می تونه به سرعت توجه بینندگه رو جلب کنه و ویژگی های اصلی یک شرکت رو به اشتراک بذاره.

پایه و اساس هویت برند شما

برندسازی موفق درباره ی بیان داستانیه که روی احساسات مخاطب تأثیر میذاره.

درسته که طراحی لوگو تنها بخشی از برندسازیه، اما به عنوان پایه و اساس کل داستانیه که برند بر اساس اون ساخته میشه.

رنگ‌، فونت‌ و… همه ی این‌ها مرتبط با داستانی هست که میخواید شرح بدید.

از لوگو برای سربرگ، کارت ویزیت و… استفاده میشه.

به یاد موندنی تر بودن

اکثر مردم چیزی رو که میبینن بهتر از چیزی که میشنون یا میخونن به یاد میارن. بنابراین، داشتن لوگو مرتبط با کسب و کار شما، باعث میشه زمانی که مشتری به کالا یا خدمات حیطه ی کاری شما نیاز داشته باشه، انتخاب کسب و کار شما اولویتشون باشه.

ایجاد اعتماد اولیه

معمولا اولین برداشت از شرکت شما با لوگوی شما ایجاد میشه. مخصوصا توی عصر دیجیتال که مردم احتمالاً اول با شرکت شما به صورت آنلاین آشنا میشن. اگر لوگوی شما حرفه ای باشه، به احتمال زیاد مشتری رو ترغیب میکنه تا احساس کنه کسب و کار شما حرفه ای و قابل اعتماده. این نشون دهنده اینه که شما هم به کسب و کارتون و هم به مشتریتون متعهد هستید.

اثرگذاری قوی

لوگو اولین معرفی یک شرکت به مخاطبه. اگر به خوبی طراحی بشه، می تونه افراد رو به کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرکت دعوت کنه. لوگوی به یاد موندنی و الهام بخش میتونه مشتری رو به همکاری با شما تشویق کنه یا توی ذهنشون ثبت بشید. یک لوگوی قدرتمند میتونه اثر ماندگاری از خودش به جا بذاره و به نمادی تبدیل بشه که مخاطب باهاش ارتباط برقرار میکنه.

شما رو از رقابا جدا میکنه

لوگوی شما به مخاطب میگه که چرا کسب و کارتون منحصر به فرده. یک لوگوی خوب میتونه همه چیز رو از نوع شرکت گرفته تا وظایف اونها رو بیان کنه.
به عبارت دیگه، لوگو هم ارزش های شما رو منتقل میکنه و هم به مخاطب نشون میده که چرا مثل رقیباتون نیستید و از اون ها بهترید.

حفظ مشتری وفادار

رقبا همیشه تلاش میکنن مشتری شما رو به سمت خودشون جذب کنن. اگر برندی حرفه ای و قابل اعتماد باشید مشتری به شما وفادار میمونه و این باعث تقویت اعتماد به نفس شما میشه.

نتیجه:

بنابراین، همونطور که توضیح دادیم، به یک لوگو نیاز دارید. این بخش مهمی از ایجاد یک تجارت و برند موفقه. برای طراحی لوگو برای برندتون، تنها کاری که باید انجام بدید اینه که به گروه اسکوپ اعتماد کنید و جزئیاتی در مورد کسب و کارتون به ما ارائه بدید. بعد فونت‌ها و رنگ‌هایی رو که دوست دارید و به بهترین شکل شخصیت برند شما رو به نمایش میذاره رو به ما بگید. وقتی که این جزئیات رو ارائه بدید، گروه اسکوپ دست به کار میشه و یک لوگو برای شما طراحی میکنه که کاملاً با چشم انداز برند شما مطابقت داره.