گوگل ادز و کاربرد های آن | انجام خدمات گوگل ادز

در هر ثانیه ۶۳۰۰۰ جستجو در گوگل انجام میشود و از بین نتایج جستجویی که نمایش داده میشود شامل تبلیغ هم میشود. تبلیغاتی که در گوگل قرار دارند, کسب و کار ها هزینه ای را برای نمایش آن ها پرداخت کرده اند, که میتواند راه تاثیرگذاری برای جذب مخاطب مرتبط با کسب و کار هر فرد به سایتش باشد. زمانی که کاربر محصول یا خدماتی را جستجو میکند گوگل کسب و کار مرتبطی که به او پول پرداخت کرده باشد را در نتایج جستجو نمایش میدهد.

در این مقاله تیم اسکوپ سعی دارد تا شما را با مفهوم گوگل ادز آشنا کند.

Google Ads: گوگل ادز چیه؟

Google Adwords به Google Ads تبدیل شده است که یک نام تجاری جدید برای قابلیت‌های تبلیغاتی گوگل می باشد و نتایج ارزشمندی را برای کسب و کار شما حاصل می کند.

گوگل ادز تبلیغات پولی را نمایش میدهد که در نتایج جستجو در google.com با استفاده از گوگل ادز ظاهر می شوند.

گوگل ادز برای راحت تر کردن کار کسب و کار ها و بازاریابان طراحی شده است. گوگل ادز در نتیجه ی ارتباطی که با کاربران دارد, محتوای تبلیغاتی را در سر تا سر وب ارسال می کند.

Google Ads  به همه ی مشاغل در هر اندازه ای کمک می کند تا راه حل های مناسب را برای نیازهای خود پیدا کنند و ارائه تبلیغات ارزشمند و قابل اعتماد را برای آنها آسان تر می کند.

یک نمونه از صفحه ی نتایج موتور جستجوی گوگل را برای شما مخاطبان تیم اسکوپ قرار داده ایم. تبلیغات با برچسب «Ad» از نتایج عادی که تبلیغ نیستند متمایز میشوند. نتایج گوگل از دو بخش تشکیل می شوند، که یک بخش را تبلیغات پولی تشکیل میدهند یا همان گوگل ادز و بخش دیگر را نتایجی که به صورت طبیعی با هر جستجو نمایش داده میشوند.(عکس)

https://ads.google.com/home/

چرا گوگل ادز نمایش داده میشود؟

تمرکز گوگل ادز بر روی کلمات کلیدی است. تبلیغ‌کننده یا صاحب برند فهرستی از کلمات کلیدی را که مرتبط با کسب و کارش باشد تهیه می کند.

این کلمات کلماتی هستند که احتمال استفاده از آن ها هنگامی که کاربران محصول یا خدمتی را جستجو میکنند زیاد باشد. به طور مثال زمانی که خرید بلیط هواپیما را جستجو میکنیم تبلیغاتی که در بالای صفحه نمایش داده می شوند از کلمات کلیدی بلیط-هواپیما استفاده کرده اند.

صاحب کسب و کار برای هر کلیک کاربر هزینه‌ای را وارد میکند، برای جستجوی یک کلمه کلیدی، گوگل از بین پیشنهادهای مختلف درخواست کنندگان تبلیغ، طبق یک سری اصول برخی از تبلیغات را انتخاب میکند و به کاربران نمایش میدهد. این اصول را در ادامه ی مقاله برای شما مخاطب عزیز تیم اسکوپ بیشتر توضیح خواهم داد.

مفهوم حداکثر هزینه برای هر کلیک چیست؟( Max CPC)

حداکثر هزینه برای هر کلیک یا Max CPC ، حداکثر هزینه ای است که تبلیغ کننده برای هر کلیک بر روی تبلیغ بر اساس کلمات کلیدی مشخص شده پیشنهاد میدهد.

Max CPC هر کلمه کلیدی بر اساس میزان رقابتی که برای کلمه کلیدی وجود داشته باشد و پیشنهاد هایی که دیگر تبلیغ کنندگان میدهند مشخص میشود.

به طور مثال  اگر من برای هر کلیک کلمه ی کلیدی بلیط ۱ دلار را به گوگل پیشنهاد بدهم درحالی که رقیب من ۲ دلار را پیشنهاد بدهد گوگل تبلیغ رقیب را نمایش خواهد داد.

امیدوارم که تا به این جای مقاله از همراهی با تیم اسکوپ خسته نشده باشید.

گوگل ادز یک حراجی است؟

Google Ads طبق یک سیستم حراجی عمل میکند که هر بار کاربر کلمه کلیدی را جستجو بکند اتفاق میفتد.

چگونه در مزایده های Google Ads برنده باشیم؟

برای «برنده شدن» توی مزایده‌های گوگل ادز و نمایش تبلیغات گوگل کسب و کار شما طبق کلمه ای کلیدی مرتبط، باید امتیاز کیفش

برای «برنده شدن» در مزایده‌های گوگل ادز و نمایش تبلیغات گوگل کسب و کار شما طبق کلمه ی کلیدی مرتبط، باید امتیاز کیفیت برند و مبلغ پیشنهادی را افزایش بدهید. هر مقداری که امتیاز کیفیت کسب و کار شما با مبلغ پیشنهادیتان بالاتر باشد، موقعیت تبلیغتان بهینه تر میشود. تعدادی از مواردی که بر روی امتیاز کیفیت کسب و کارتان تاثیر خوبی میگذارد را آورده ایم:

  • ارتباط کلمه کلیدی با گروه تبلیغاتی
  • ارتباط تبلیغ گوگل با عبارت جستجو
  • نرخ کلیک آگهی و گروه تبلیغاتی آن

یت برند شما و مبلغ پیشنهادیتون رو افزایش بدین. هر مقداری که امتیاز کیفیت کسب و کارتون با مبلغ پیشنهادی شما بالاتر باشه، موقعیت تبلیغتون بهینه تر میشه. یک تعدادی از مواردی که روی امتیاز کیفیت کسب و کار شما تاثیر خوبی داره رو آوردیم:

  • ارتباط کلمه کلیدی با گروه تبلیغاتی
  • ارتباط تبلیغ گوگل با عبارت جستجو
  • نرخ کلیک آگهی و گروه تبلیغاتیش

مزایای امتیاز کیفیت بالا

  • گوگل به عنوان پاداش برای تبلیغ کننده با امتیاز کیفیت بالا هزینه ی هر کلیک را کاهش میدهد; این پاداش باعث میشود که درآمد فرد بیشتر بشود.
  • زمانی که امتیاز کیفیت برند بالا باشد تبلیغ شما بیشتر در نتایج گوگل نمایش داده میشود که همین امر باعث میشود تا قیمت پیشنهادیتان برای هر کلیک افزایش پیدا نکند و همینطور کلیک و مخاطب بیشتری دریافت کنید.

اگر شما هم می‌خواهید مانند رقبایتان از جستجوهای بیشماری که روزانه در گوگل انجام میشود درآمد کسب کنید و به سرعت سودتان را افزایش بدهید، بهترین راه استفاده از گوگل ادز می باشد. تیم اسکوپ خدمات گوگل ادز را به بهترین شکل ممکن برایتان انجام میدهد و بازدید از سایت شما را افزایش میدهد.

حقیقت غیر قابل انکاری که وجود دارد این است که در نتیجه ی افزایش بازدید از سایت, سئوی سایت شما نیز بهبود پیدا می کند. و هرچقدر که سئو و بازدید سایت پیشرفت بیشتری داشته باشند سود و درآمد بیشتری هم در اختیار شما قرار می گیرد.