چرا تولید محتوا برای سایت مهمه؟

تولید محتوا اصولی کلید موفقیت وبسایت شما!

ما آدم ها معمولا اونقدر بی حوصله ایم که دیگه حتی حاضر نیستیم یک پاراگراف رو بخونیم مخصوصا اگر که متن قوی و یا نکته ی جذابی نداشته باشه که ما رو ترغیب کنه به خوندن.به همین خاطر این خیلی مهمه که تو هر زمینه ای که با افراد سر و کار داریم از ترفندایی استفاده کنیم که مخاطبمون مشتاق باشه بیشتر درباره ی ما یا خدماتمون بدونه نه که کاری کنیم اونا بی حوصله شن و توجهشون به موضوع رو از دست بدن.

به خاطر همین موضوعه که متخصصای تولید محتوا بوجود اومدن تا مخاطبمون رو از دست ندیم.

آیا تولید محتوا اهمیت داره؟

این حقیقت که ۷۶ درصد از شرکت ها و کسب و کارها سرمایه گذاریشون رو توی بازاریابی محتوا در آینده ای نه چندان دور افزایش میدن باعث میشه که درک ما از اهمیت تولید محتوا رو بالا ببره.

 حالا سوال اصلی اینجاس که آیا تولید محتوای وب سایت شما توی مسیر درستی قرار داره؟؟

تولید محتوا سایت چیه؟

به محتوایی که توی وبسایتمون قرار میدیم تا پیامی رو انتقال بده تولید محتوا سایت گفته میشه. هر محتوایی که توی سایت ها میبینیم(هر چیزی میتونه باشه مثل عکس,ویدیو,متن و…)نوعی محتوا محسوب میشن که کارشناسای تولید محتوا اونارو به وجود آوردند. محتوا سازی رو میشه نوعی از تبلیغات به شمار آورد. وقتی که یک محتوای تبلیغاتی ساخته میشه یکی از اصلی ترین چیزهایی که توش رعایت میشه این هست که با آگاهی به نیاز و دغدغه ی مخاطب بوجود اومده باشه. تولید محتوا وبسایت هم نوعی تبلیغ برای کسب و کاره.

گروه اسکوپ افراد متخصصی مثل گرافیست, نویسنده و… داره تا برای شما تولید محتوا انجام بدهند.

تبلیغات یا تولید محتوا؟

ما هدفمون از محتوا سازی این هست که کاربری که وارد وبسایتمون شده رو جذب کنیم و اعتمادشو جلب کنیم تا به این نتیجه برسه که خدماتی که کسب و کار ما بهش ارائه میده ارزش و اعتبار اینو داره که بخواد برای داشتنش هزینه ای بپردازه. پس ما می تونیم از اصول تبلیغات استفاده کنیم تا مخاطب بیشتری  رو به سایتمون بیاریم و اون ها رو به مشتری تبدیل کنیم.

به چند مورد از این اصول میپردازیم:

  • وقتی محتوایی تولید کردیم که برای گروه خاصی از افراد باشه اما باعث بشه که نظر بقیه ی افراد رو هم جلب کنه یعنی ما یک محتوای قوی و جذاب تولید کردیم.
  • محتوا باید پاسخگوی نیازهای مخاطبمون باشه و این حس رو به کاربر منتقل کنه که ما به دغدغه ها و خواسته هاش آگاهیم و با خدماتمون سعی در رفع اون داریم.
  • وقتی که می خوایم محتوایی رو توی سایتمون بذاریم باید جوری باشه که کنجکاوی مخاطب رو تحریک کنه و طالب اطلاعات بیشتر باشه و به بررسی بیشتر موضوع بپردازه که درنهایت باعث میشه بیشتر توی سایتمون بمونه و مطالب بیشتری از سایتمون رو بخونه.
  • ما توی تولید محتوا باید خلاق باشیم و کسب و کارمونو خلاقانه به مخاطب ارائه بدیم چون که توجه بیشتری جلب می کنه تا اینکه بخوایم اونو بدیهی بیان کنیم.اما باید به این نکته هم توجه داشته باشیم که کاربر رو از مسیر اصلی هدفمون خارج نکنیم که به حاشیه بره و علاقشو به مطلب از دست بده و یا اصلا فراموش کنه که موضوع اصلی مطلب راجع به چی بود.
  • محتوا رو میتونیم با تصاویر و ویدیو جذابتر کنیم.

تولید محتوا نوشتاری

تولید محتوا نوشتاری-طراحی سایت-شیراز- scope group

محتوای نوشتاری از نوشتن، ویرایش و انتشار محتوا در سایت تشکیل شده است.

این محتوا میتونه شامل پست های بلاگ, توضیحات محصول و… باشه.

به بیان ساده تر، نویسنده محتوا قصه گوهای برندشون هستند. آنها پیام های معنادار، مفید و قابل فهمی رو برای الهام بخشیدن و تشویق مخاطبا برای جذب به کسب و کار بوجود می آورند.در نهایت به فروش نهایی منجر میشه.

یک نویسنده محتوا برای تولید محتوای باکیفیت که نماینده و صدای یک برند تجاری است، برای جذب مخاطب مناسب بسیار مهم است.

این حقیقت که ۷۶ درصد از شرکت ها و کسب و کارها سرمایه گذاریشون رو توی بازاریابی محتوا در آینده ای نه چندان دور افزایش میدن باعث میشه که درک ما از اهمیت تولید محتوا نوشتاری رو بالا ببره.

مختصر نویسی یعنی چی؟

اینکه بخوایم فکر کنیم هرچی یک مطلب طولانی تر باشه پس ارزش بیشتری هم داره فقط باعث میشه مخاطبمون رو از دست بدیم.کارشناسای گروه اسکوپ نهایت تلاششون بر اینه که کوتاه ترین محتوا با نهایت جذابیت رو تولید کنه که نه حوصله ی مخاطب رو سر ببره و در عین حال اون رو تبدیل به مشتری کنه.

تولید محتوای بصری

تولید محتوا بصری-طراحی سایت-شیراز-scope group

محتوای بصری منحصر به فرد از جمله مهم ترین چیز هاییه که برای جذب مخاطب لازمه.

اینکه برندها باید روی تولید محتوای بصری تمرکز کنند از این فکت، که مغز ما اطلاعات بصری مانند تصاویر را حدود ۶۰۰۰۰ برابر سریعتر از اطلاعات نوشتاری درک می کند، بوجود اومده.

محتوای بصری شامل عکس تصاویر، گیف ها، فیلم ها، گرافیک ها و… می باشد.

محتوای بصری مردم رو وادار میکنه تا دید بهتری به محصولات و برند پشتشون داشته باشن، و معمولا یک برداشت اولیه خوب ایجاد می‌کنه.

وقتی صحبت از فضای مجازی و محتواش میشه، چالشی که با اون رو به رو هستیم اینه که این فضا به طور مداوم با ایده ها و محتوای جدید آپدیت میشه. بنابراین اگر می‌خواید با مشتریانتون ارتباط خوبی برقرار کنید، باید به فکر ارائه محتوای بصری منحصر به فرد و چشم‌نواز باشید.

رابطه‌ی سئو و تولید محتوا!

سئو(لینک) تاکید زیادی روی محتوا سازی داره چون که هرچی محتوای قوی تری که متناسب با قوانین سئو هس توی وبسایت قرار بگیره رتبه ی سایت به طرز چشمگیری ارتقا پیدا می کنه. پس تولید محتوا فقط این نیست که یک مطلب نوشته بشه برای پر کردن سایت. بلکه باید یک متن اصولی باشه که نه تنها به جذابیت سایتمون اضافه کنه بلکه به سئوی سایت  هم کمک کنه و توی نتایج بهتر موتورهای جستجو قرار بگیره. به همین دلیله که اسکوپ افراد متخصص خودشو توی زمینه ی محتوا سازی بهت پیشنهاد میکنه.

فعالیت روزانه

تولید محتوا باید همیشگی باشه یعنی وبسایت شما هر روزه باید با محتواهایی که به روزن و به نوعی ترند محسوب میشن آپدیت بشه.اگر نخواید هر روزه سایتتون رو آپدیت کنید باعث میشه که به مرور دیگه توی صفحه ی اول نتیجه ی موتور جستجو نیاد و بازدیدکننده ها سایتتون رو  فراموش کنن. این نکته ای هست که برای داشتن یه سئوی خوب و رتبه ی بهتر توی نتایج جستجو امری ضروریه.

شما قراره که با کارشناس تولید محتوای سایتتون یه رابطه ی همیشگی داشته باشید پس چه بهتر که با انتخاب گروه اسکوپ این روند رو جذابتر کنید.

نتیجه

انتظار میره که کسب‌وکارها محتوایی بدون مطالب آسیب زا به فضای مجازی تولید کنن. محتوای ارزشمندی ارائه بدن، که به حفظ رابطه ی طولانی‌تر با مخاطباشون کمک کنه.

پس هر وبسایتی به تنهایی کارآمد و درآمدزا نیست. بلکه باید محتوایی داشته باشه که هم از اصول سئو برای داشتن رتبه ی بهتر توی موتور جستجو پیروی کنه هم از اصول تبلیغات برای جذب بیشتر کاربر که این موضوع به سئوی سایت هم کمک زیادی میکنه.

 اگر که می خوایید وبسایتتون کسب و کار شما رو رونق بده فقط کافیه از گروه اسکوپ درخواست همکاری داشته باشین تا ما شما رو توی مسیر رشد قرار بدیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *